Fakültemiz

auzef bina

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), İstanbul Üniversitesi bünyesinde açıköğretim ve uzaktan eğitim veren tüm programların faaliyetlerini yürüten fakültedir. 2009 yılından itibaren Uzaktan Eğitim, 2011 yılından itibaren de Açıköğretim kapsamında öğrenci kabul eden AUZEF bu yönüyle Türkiye’deki tek açık ve uzaktan eğitim fakültesidir. 

2018 yılı itibariyle AUZEF bünyesinde 19 Lisans, 17 Ön Lisans ve 7 Lisans Tamamlama programı bulunmaktadır. Bu programların 23’ü Açıköğretim, 18’i AUZEF’e bağlı Uzaktan Eğitim, 2’si de Diğer Fakültelere Bağlı Uzaktan Eğitim programıdır.

AUZEF, tüm programlarındaki öğrencilerine, dünyanın her yerinde internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartları ile öğretim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.

Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler hem lisans hem de ön lisans açıköğretim programlarına, ön lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler ise ön lisans açıköğretim programlarına, “Sınavsız İkinci Üniversite” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

AUZEF Mobil uygulamasıyla, e-pub ve pdf formatındaki ders notlarınıza her an ulaşabilecek, yolda, tatilde, evde, sokakta kısaca her yerde eğitime kesintisiz devam edebileceksiniz.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi logosunun kullanımı ve resmi açıklama yapma hakkı yalnızca kurumumuza aittir.
Fakültemiz adına sosyal medya hesaplarında fakültemizin logo ve ismini kullanarak duyuru, ilan, açıklama vb. bildirimlerin yapılması Dekanlık kararı ile yasaklanmıştır.
Kurumumuz adına veya kişilerin kendi menfaatleri için yapılan duyuruların ve sosyal medya hesaplarında kullanılan resmi logo ve isimlerin derhal kaldırılmasını aksi takdirde gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı hususunun bilinmesini önemle rica ederiz.